top of page

VNÍMÁTE SVŮJ VNITŘNÍ KOMPAS?- Víte, že existuje způsob, jak v životě činit moudrá rozhodnutí?

- I to, jak rozpoznat, co je pro nás v dané situaci to nejlepší?

- A že existuje cesta pro přání a potřeby každého jednotlivce?


Odpověď zní: Ano, existuje!


Každý z nás má v sobě vnitřní navigační systém. Každý z nás má v sobě tzv. vnitřní kompas! Pojďme se podívat na to, jak ho správně použít :-)


Žijeme v době, kdy jsme doslova zahlceni informacemi ze sociálních sítí a ostatních médií. Jsme sice díky technickému pokroku maximálně propojeni, ale zároveň často slýcháme, co bychom měli a neměli dělat, abychom byli šťastní, žili v hojnosti apod. Pokud lidé těmto "návodům" naslouchají nebo se jimi nechají ovládnout, ztrácí svoje vlastní názory a snaží se plnit cíle někoho jiného. Sami pak marně hledají, co vlastně v tu danou chvíli chtějí oni!


Nenechte se zmást a následujte pouze své emoce a pocity! Ty jsou palivem pro váš mozek!Vnitřní kompas je velmi prostý mechanismus, který funguje jako střelka, která se otáčí tam, kam zrovna má...


Nepřetržitě vás vede.... A jak to provádí? Používá k tomu emoce!


Cítíte-li se dobře, pociťujete radost, nadšení, tak jsou tyto pozitivní myšlenky důkazem toho, že jste v souladu s tím, kdo jste.

Necítíte-li se dobře, máte pocit zoufalství, frustrace, úzkosti, pak vám tyto negativní myšlenky naznačují, že nejste sami se sebou v souladu a že neděláte to, co je pro vás nejlepší.

Bohužel, většina lidí ztratila spojení se svým vnitřním já. Výsledkem je, že většina z nás si neuvědomuje význam svých emocí... Přitom právě ony jsou pro nás naprosto zásadní! To, jak se cítíme je velmi důležitá informace, kterou není dobré opomíjet a dělat, že necítíme nic...


Pocity jsou klíčem k pochopení a používání systému vnitřního vedení.


Když jsme my sami sebou a to, co si myslíme a co děláme, v souladu s tím, kdo doopravdy jsme a co je pro nás nejlepší, jsme v harmonii s tím, kdo opravdu jsme.

Což se projeví pocity klidu, radosti, vyrovnanosti a život se nám zdá být lepším.


Ti, kdo ztratili kontakt se svým vnitřním vedením často neví jak dál, jak řešit jednotlivé problémy a situace.


- Vnímejte své tělo.

- Vnímejte, jaké pocity vám vysílá.

- Všímejte si.

- Nechte plavat to, co není podstatné.

- Vracejte se ve svých myšlenkách sami k sobě.

- Odhoďte to, co vás bolí.

- Zaměřte se na své nitro - TADY A TEĎ!


Je důležité pochopit, že pokud se cítíte zle, je pro vás velmi obtížné fungovat v běžném životě. Což ve výsledku znamená, že schopnost být někomu oporou se výrazně snižuje, ne-li rovnou zaniká!


Tím, že budete myslet na sebe nevzniká sobeckost, ale snaha pracovat na sobě. Ukázat ostatním, že to co cítím si umím zpracovat, vytvořit si tím svou vnitřní energii, ochrannou slupku proti tomu, co nechci. Tím se cítíte šťastnější, vyrovnanější a tahle pozitiva předáváte dál - těm, na kterých vám záleží nejvíce nebo těm, kterým chcete pomoct :-)


Nedá mi to, abych nedoporučila knihu od pana Tomáše Kosačíka - Promrhané dny.

Je napsána přesně tak, aby nás motivovala k tomu, abychom měli těch promrhaných dní, co nejméně...
Ať máte v tuto chvíli jakoukoli bolest, jakékoli trápení, pusťte to ze sebe ven! Nenechte vaše emoce, aby vám ubližovaly a trápily vaši duši a vaše tělo...

Je nesmírně důležité umět se vyplakat, vyřvat, vybít, dát průchod tomu, co se ve vás odehrává...

Pokud nejste schopni toto udělat, váš vnitřní kompas bude pohřben a vy se jím nebudete řídit. Tím si zkomplikujete svou životní dráhu a nebudete se cítit jako vy sami, ale jako někdo cizí.


Dovolte si být upřímní sami k sobě a dopřát si to, co víte, že potřebujete!


Jakákoli bolest se musí prožít od A do Z! Když ji neprožijeme a pohřbíme, bude stále v nás a bude nám škodit... Po čase si zvykneme a budeme s ní umět pracovat...


Od mého lednového blogu se situace nijak nezměnila, ba naopak!

Nervozita veřejnosti stoupá, děti jsou apatické, docházejí finance, stále všechno zavřeno, soukromníci krachují a stoupá počet nemocných, ale spíše duševně nemocných, než-li Coviďáků!


Proto vás prosím... Následujte svůj vnitřní kompas a řiďte se jím tak, aby vám emoce a pocity dovolily si ulevit a cítit se lépe! Pokud někoho milujete, řekněte mu to. Pokud vás trápí jakýkoli spor, vyřešte ho. Pokud se necítíte dobře, běžte za tím kdo vás obejme. A pokud vám dobře je, šiřte tento pocit mezi ostatní a nešetřete s ním!!! :-)


"Po dřevěné lávce, projděte se hladce. Dívejte se na vodu a prociťte tu svobodu. Slyšte zpěv ptáků a šum křídel... Tohle je náš denní příděl. Pohlédněte na nebe a ruce dejte nad sebe. Zakřičte jsem zdráv a plný sil, a proto bych dál rád žil."


Těším se u dalšího blogu, milí přátelé a milí klienti :-)


Autor:

Šárka Němcová

7/2 2021

Comments


bottom of page